Pokaždé, když navštívíte webovou stránku a budete se na ni chtít podívat později, uložíte ji jako záložku. Po určitou dobu si nemůžete vzpomenout, proč jste si přidali určité webové stránky do záložek. Pak přichází dilema, zda weby ponechat nebo smazat.

Chcete-li vědět, proč jste uložili web jako záložku, může vám pomoci přidání poznámek. Dřívější Firefox tuto funkci měl, ale nyní je odstraněna. A pokud mluvíme o Chrome, ten tuto funkci nikdy neměl. Existuje však řešení, jak se s problémem vypořádat a mít možnost přidávat záložky.

V tomto příspěvku budete muset přidat poznámky do záložek v Chrome a Firefoxu.

Metoda 1: Přidejte poznámky k názvu záložky:

V názvu záložky můžete přidat poznámku k záložce ve Firefoxu i Chrome. Prozradíme vám jak!

Firefox: Add a note to bookmark name

Přejděte na webovou stránku, kterou chcete uložit jako záložku, vyhledejte ji a klikněte na ikonu hvězdičky v adresním řádku. Nyní v dialogovém okně Záložka přidejte poznámky do pole jména a dokončete krok kliknutím na Hotovo.

Firefox – Přidejte poznámku k názvu záložky

Můžete použít název dlouhý až 2000 znaků nebo více. Přidanou poznámku lze vidět, když ukazatel myši najede na záložku. Je velmi snadné prohlížet poznámky k záložkám pouhým najetím myší na záložky.

Čtěte také: –

Method 2: Add Notes to bookmark using Properties

Přidejte poznámky k záložkám pomocí Vlastnosti

Pokud chcete přidat poznámku k existující záložce ve Firefoxu, musíte kliknout na záložku na liště záložek a vybrat Vlastnosti. Nyní přidejte poznámku k názvu ve vyskakovacím okně Vlastnosti. Po dokončení klikněte na Uložit.

Method 3: Add keywords to bookmarks in Firefox

Přidání klíčového slova do záložky vám pomůže zapamatovat si, proč byla záložka uložena. Chcete-li přejít na stránku uloženou v záložkách, zadejte do adresního řádku klíčové slovo a stiskněte klávesu Enter.

Pokud nechcete přidávat klíčová slova, můžete toto pole použít k přidání poznámek do záložky. Do záložek ve Firefoxu můžete také přidávat značky.

 • Ve Firefoxu klikněte pravým tlačítkem na záložku, ke které chcete přidat poznámku, a vyberte Vlastnosti.
  Přidejte klíčová slova do záložek ve Firefoxu
 • Napište poznámku do pole Klíčové slovo v dialogovém okně Vlastnosti a uložte ji. Chcete-li poznámky zobrazit později, musíte přejít do vlastností záložky.
  Přidejte klíčová slova do záložek ve Firefoxu-1

Čtěte také: –

Jak přidat poznámku k názvu záložky v prohlížeči Chrome

Chcete-li přidat poznámku do nové záložky v prohlížeči Chrome, postupujte takto:

 • Přejděte na stránku, kterou chcete přidat do záložek, a poté klikněte na ikonu hvězdičky v adresním řádku.
  Jak přidat poznámku k názvu záložky v prohlížeči Chrome
 • Do pole Název zadejte název záložky a poznámky, které chcete přidat. Po dokončení klikněte na Hotovo!
 • Jméno a poznámku můžete vidět, když umístíte ukazatel myši na záložku na liště záložek. Pokud jste vložili dlouhou poznámku, nebudete moci
  abyste viděli celý text

Add Notes To Existing Bookmark

Chcete-li přidat poznámky na již uložený web v prohlížeči Chrome, klikněte pravým tlačítkem na záložku a na lištu záložek a vyberte možnost Upravit. Nyní napište poznámku do jména ve vyskakovacím okně Upravit záložku a klikněte na Uložit.

Přidat poznámky do existující záložky

Add Notes to Bookmarks in Chrome Using Bookmark Manager Extension

Pokud v prohlížeči Chrome používáte rozšíření Správce záložek, nahradí vestavěného správce záložek a přidá do záložek funkci poznámek.

Přidejte poznámky do záložek v prohlížeči Chrome pomocí rozšíření Správce záložek

Rozšíření je k dispozici v Internetovém obchodě Chrome. Přejděte do Internetového obchodu Google Chrome a vyhledejte Správce záložek. Klikněte na Přidat do Chromu.

Správce záložek umožňuje přidávat obrázky a poznámky do záložek jediným kliknutím. Umožňuje vám také spravovat záložky ve složkách. Rozšíření synchronizuje vaše záložky, abyste k nim měli přístup odkudkoli.

Čtěte také: –

Add Notes to Bookmarks in Firefox Using Bookmark Notes

Přidejte poznámky do záložek ve Firefoxu pomocí poznámek k záložkám

Pro Firefox můžete použít Bookmark Notes, rozšíření, které vám pomůže spravovat vaše záložky a snadno do nich přidávat poznámky.

Přidejte poznámky do záložek ve Firefoxu pomocí poznámek k záložkám

 • Jakmile získáte doplněk, objeví se v levém postranním panelu. V případě, že se neobjeví, klikněte na Otevřít poznámky k záložce umístěné na panelu nástrojů.
  Přidejte poznámky do záložek ve Firefoxu pomocí Záložek-3
 • Po otevření se vaše záložky a složky záložek zobrazí ve stromovém formátu na levém postranním panelu.
 • Pokud chcete přidat poznámku do záložky, vyhledejte záložku a klikněte na ni. V postranním panelu se objeví vyskakovací okno, které zobrazuje název a adresu URL záložky v horní části obrazovky.
 • Zadejte své poznámky, klikněte na Uložit. Poznámky nelze zobrazit na postranním panelu, ale ikonu poznámek lze vidět vedle záložky, která obsahuje poznámky.
  Přidejte poznámky do záložek ve Firefoxu pomocí Záložek-4
 • Pokud chcete vidět poznámky k záložce, klikněte na ikonu záložky nebo poznámky vedle ní. Zobrazí se vyskakovací dialogové okno.

Čtěte také: –

Tímto způsobem tedy můžete k záložkám přidávat poznámky, abyste věděli, proč jste si uložili určitou webovou stránku jako záložku. Pokud nechcete přidávat poznámky do záložek v Chrome a Firefoxu, můžete si záložky uložit a přidat poznámky pomocí aplikací, jako je OneNote nebo Evernote Web Clipper.

Previous articleCách khắc phục “Windows Update Components Must Be Repaired” trên Windows 10